Ruszył pierwszy konkurs w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 PROO. To pierwszy tak nowoczesny i uniwersalny program dla organizacji pozarządowych. Granty będą mogły być przeznaczone na rozwój kadr, zakup sprzętu czy remont siedziby oraz na realizację codziennej systematycznej pracy w organizacjach.

W latach 2018-2030 rząd przeznaczy na PROO ponad pół miliarda złotych. Na tę kwotę złoży się wsparcie dla ponad 11 tys. organizacji. Program oferuje długofalowe wsparcie finansowe odpowiadające zdiagnozowanym barierom rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe oraz inne instytucje prowadzące działalność pożytku publicznego.

PROO to innowacyjny program wzmocnienia i rozwoju polskich organizacji pozarządowych. Po raz pierwszy organizacje mogą uzyskać granty nie na konkretny projekt, lecz na wzmocnienie swoich zasobów dla uzyskania stabilności finansowej i zapewnienia przyszłego rozwoju. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej realizować swoją misję.

PROO został przyjęty przez rząd w sierpniu 2018 roku i jest finansowany z Funduszu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który stanowi 4% wpływów z dopłat pochodzących z gier hazardowych. Jeszcze w lutym Narodowy Instytut Wolności uruchomi w ramach PROO otwarte konkursy dla mediów obywatelskich, organizacji strażniczych i think-tanków.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie Narodowego Instytutu Wolności.

Z informacją o ogłoszonej edycji Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich można się także zapoznać w dziale „Fundusze”: PROO 2019: start!

źródło informacji: https://publicystyka.ngo.pl/pol-miliarda-zl-dla-organizacji-pozarzadowych-startuje-nowy-program
Pół miliarda zł dla organizacji pozarządowych. Startuje nowy program
Skip to content