Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Dolnośląska Izba Rolnicza, Pasaż Grunwaldzki, Partner konkursu Związek Województw RP zapraszają do udziału w XVII edycji wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną Dolnego Śląska.

Głównym celem konkursu jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur, istotnym stało się przygotowanie ich producentów do uczestniczenia w systemach jakości żywności, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym.

Konkurs ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny. Przystąpić może do niego każdy producent wyrobów regionalnych i tradycyjnych, spełniających kryteria konkursowe.
Konkurs przebiega dwuetapowo:

W pierwszym etapie – w czasie finałów regionalnych tzn. wojewódzkich – wyłonieni zostaną laureaci w czterech kategoriach: produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napojów i produktów mieszanych oraz najlepsze dania i potrawy regionalne i tradycyjne – 2 września 2017 r. Pasaż Grunwaldzki Wrocław.

Drugi etap konkursu to wybór dokonany przez Krajową Kapitułę Konkursu – spośród produktów nominowanych w regionach – najlepszych produktów oraz potraw i dań do prestiżowej nagrody konkursu „PERŁA 2017”, które – razem z nagrodą “Klucz do Polskiej Spiżarni” – zostaną wręczona na Wielkim Finale Konkursu – 24 września 2017 r. w Poznaniu.
Konkurs wojewódzki odbędzie się w sobotę 2 września 2017 r. na terenie Pasażu Grunwaldzkiego przy Placu Grunwaldzkim 22 we Wrocławiu.

Termin nadsyłania kart zgłoszeniowych upływa w piątek 4 sierpnia 2017 r.

Maksymalna ilość uczestników:

– w kategorii produkt – 40 producentów

– kategorii potrawa – 6 drużyn

o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacji udziela:

Urszula Bartoszewicz – Tel. 71- 776 91 64

e-mail: urszula.bartoszewicz@umwd.pl

 

źródło informacji:

http://www.umwd.dolnyslask.pl/obszarywiejskie/aktualnosci-wydzial-obszarow-wiejskich/artykul/xvii-edycja-konkursu-nasze-kulinarne-dziedzictwo-smaki-regionow-nabor-zgloszen/?no_cache=1&cHash=645b005990b99d4438e613157f65e7d5

XVII EDYCJA KONKURSU „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO – SMAKI REGIONÓW” – NABÓR ZGŁOSZEŃ
Skip to content