XVII EDYCJA KONKURSU „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO – SMAKI REGIONÓW” – NABÓR ZGŁOSZEŃ

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Dolnośląska Izba Rolnicza, Pasaż Grunwaldzki, Partner konkursu Związek Województw RP zapraszają do udziału w XVII edycji wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną Dolnego Śląska.

Głównym celem konkursu jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur, istotnym stało się przygotowanie ich producentów do uczestniczenia w systemach jakości żywności, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym.

Konkurs ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny. Przystąpić może do niego każdy producent wyrobów regionalnych i tradycyjnych, spełniających kryteria konkursowe.
Konkurs przebiega dwuetapowo:

W pierwszym etapie – w czasie finałów regionalnych tzn. wojewódzkich – wyłonieni zostaną laureaci w czterech kategoriach: produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napojów i produktów mieszanych oraz najlepsze dania i potrawy regionalne i tradycyjne – 2 września 2017 r. Pasaż Grunwaldzki Wrocław.

Drugi etap konkursu to wybór dokonany przez Krajową Kapitułę Konkursu – spośród produktów nominowanych w regionach – najlepszych produktów oraz potraw i dań do prestiżowej nagrody konkursu „PERŁA 2017”, które – razem z nagrodą “Klucz do Polskiej Spiżarni” – zostaną wręczona na Wielkim Finale Konkursu – 24 września 2017 r. w Poznaniu.
Konkurs wojewódzki odbędzie się w sobotę 2 września 2017 r. na terenie Pasażu Grunwaldzkiego przy Placu Grunwaldzkim 22 we Wrocławiu.

Termin nadsyłania kart zgłoszeniowych upływa w piątek 4 sierpnia 2017 r.

Maksymalna ilość uczestników:

– w kategorii produkt – 40 producentów

– kategorii potrawa – 6 drużyn

o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacji udziela:

Urszula Bartoszewicz – Tel. 71- 776 91 64

e-mail: urszula.bartoszewicz@umwd.pl

 

źródło informacji:

http://www.umwd.dolnyslask.pl/obszarywiejskie/aktualnosci-wydzial-obszarow-wiejskich/artykul/xvii-edycja-konkursu-nasze-kulinarne-dziedzictwo-smaki-regionow-nabor-zgloszen/?no_cache=1&cHash=645b005990b99d4438e613157f65e7d5

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support