UCIECHÓW – NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ DOLNOŚLĄSKA!!!

Miło nam poinformować, że decyzją komisji konkursowej powołanej przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego wieś Uciechów została NAJPIĘKNIEJSZĄ WSIĄ DOLNOŚLĄSKĄ 2018r.

 

Ogłoszenie wyników odbyło się w dniu 9.08.2018r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Wyniki konkursu przedstawił Marszałek Województwa Cezary Przybylski, Wicemarszałek Ewa Mańkowska oraz Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Paweł Czyszczoń. Po ogłoszeniu wyników nastąpiła konferencja prasowa. Naszą wieś i gminę rezprezentowali: Elżbieta Filipek – sołtys wsi, Tomasz Włodek – prezes stowarzyszenia „Uciechów-Moja Wieś” oraz Jolanta Zarzeka – zastępca wójta gminy Dzierżoniów.  

Informujemy, że tytuł Najpiękniejszej Wsi Uciechów otrzymał za zagospodarowane miejsca publiczne, w tym przede wszystkim „Park pod uciechowską lipą” i „Uciechowski Skwerek Osadników”, które powstały przy zaangażowaniu mieszkańców wspieranych finansowo i organizacyjnie przez Gminę Dzierżoniów i inne instytucje. Duże wrażenie wywarła także sala wiejska po remoncie.

Komisja doceniła także cykliczne projekty skierowane do dzieci, dorosłych i seniorów.

Niezwykle istotne przy ocenie były wprowadzane systematycznie elementy wsi tematycznej „Uciechów – wioska dobrego humoru”.

Doceniono także działalność i współpracę wiejskich organizacji: sołtysa i rady sołeckiej, stowarzyszenia „Uciechów – Moja Wieś” , zespołu muzycznego „Uciecho-Wianki”, LKS-u „Koliber Uciechów” czy Koła Gospodyń Wiejskich.

Ta nagroda to efekt 10 lat pracy w tym sołectwie. Przyczyniło się do niej bardzo wielu mieszkańców wsi, za co należą się  podziękowania i gratulacje!

Już teraz zapraszamy w imieniu Uciechowa na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbędzie się 6 października 2018r. w sobotę na boisku sportowym w Uciechowie. wtedy sołectwo oficjalnie odbierze nagrodę.

 

 

źródło informacji: www.ug.dzierzoniow.pl   oraz    http://uciechow.pl

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support