Kino plenerowe w Sobótce Górce z Archiwum Cyfrowym w tle.
Letni wieczór w Parku z polskim kinem krótkometrażowym.
9 edycja Different Point of View także u nas.
PROSIMY MIESZKAŃCÓW (SZCZEGÓLNIE GÓRKI I SOBÓTKI ZACHODNIEJ) o przynoszenie w dniu pokazu swoich zdjęć, dokumentów lub innych materiałów historycznych celem rozwoju zbiorów.
Dzięki podjętej przez ŚOKSiR Sobótka na wiosnę tego roku współpracy z Fundacja Inicjatywa B z Żarowa – głównym organizatorem festiwalu – w Parku w Górce pojawi się wędrujące OKO.
Przyniesie z sobą 4 filmy oraz kilka towarzyszących ciekawostek:
wystawę zdjęć archiwalnych Górki i Strzeblowa, prezentację członka Stowarzyszenia Tricksterzy, krytyka filmowego i dziennikarza – Piotra Czerkawskiego (publikuje m.in. w „Kinie”, „Filmie”, „Dzienniku”, „Odrze”, a także w portalach internetowych- „Filmweb.pl” i „Dwutygodnik.com”) oraz Fireshow.

Wieczorowi towarzyszyć będą stoiska Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej w Sobótce, HOPPY LAB Browar Rzemieślniczy, Kooperatywa124, restauracji Baszta.

Chętni widzowie będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy z muzyki filmowej.

Szczegóły na grafice, stronach i FB Ośrodka i plakatach.

Pokaz kina w Górce jest częścią festiwalu i cyklu projekcji, które odbywały się w tym roku w Kalnie, Sokołowsku i Żarowie.
Organizatorem wspierającym jest ŚOKSiR.

Zastrzega się możliwość dokonania zmian w programie oraz przeniesienie daty wydarzenia w przypadku niepogody.

#Repertuar 9 edycji fesiwalu Different Point of View, wspierany jest przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. W ramach plenerowego pokazu filmowego, wyświetlimy 4 znakomite produkcje:

Hitler w operze / 2014 / reż. Michał Grzybowski – Aaron, śpiewak operowy z Izraela, przyjeżdża na gościnny występ do prowincjonalnego teatru w Polsce.

Klajmax / 2011 / reż. Grażyna Trela – Opowieść o miłości graniczącej z obsesją i o samotności.

Moloch / 2015 / reż. Szymon Kapeniak – Laureat Nagrody głównej im. Ewy Kamirskiej w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Fabularnych podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Łaska / 2012 / reż. Eliza Subotowicz – Weronika przybywa wraz z dziewięcioletnią córką do małego miasta. Plan, który ma zamiar zrealizować, wymaga spotkania z dawno nie widzianą osobą – Tomaszem, księdzem w miejscowej parafii. Spotkanie po latach przybiera nieoczekiwany obrót.

 

Kino plenerowe w Sobótce Górce Letni wieczór w Parku z polskim kinem krótkometrażowym. 9 edycja Different Point of View także u nas.
Skip to content