Informacja dla beneficjentów premii na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Uwaga beneficjenci

Ustawa z dnia 6 marca 2018r. Prawo przedsiębiorców (Dz. u. poz 646) wprowadza m.in UDOGODNIENIA dla przyszłych przedsiębiorców będącymi osobami fizycznymi, dotyczące możliwości skorzystania przez ww. osoby z tzw “ULGI NA STRAT”. Oznacza to, że beneficjenci wsparcia w zakresie operacji na podejmowanie działalności gospodarczej, którzy będą zakładać działalność gospodarczą mogą skorzystać z uprawnienia wynikającego z art. 18 ust. 1 ustawy, który mówi: “przedsiębiorca będący osobą fizyczną, który podejmuje działalność po raz pierwszy (…) nie podlega obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym przez okres 6 miesięcy od dnia podjęcia działalności gospodarczej”.

Oznacza to, że uprawnieni beneficjenci chcący skorzystać  z “ulgi na start”  do wniosku o płatność powinny dołączyć oświadczenie dotyczące korzystania w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego przez społeczność” z uprawnienia, o którym mowa w art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców.

Poniżej Pismo informujące o obowiązku składania oświadczenia:

ulga_na_start

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support